Van der Valk Hotel Arnhem en het Ouderenfonds trakteren eenzame ouderen op een kerstdiner

17 december 2015

Meer dan een miljoen ouderen zijn eenzaam, hebben nauwelijks sociale contacten en brengen de kerstdagen alleen door. Het Nationaal Ouderenfonds organiseert ook dit jaar samen met ruim veertig Van der Valk Hotels & Restaurants door het hele land kerstdiners om ouderen samen te brengen in deze bijzondere dagen. In totaal worden in de twee weken voor kerst enkele duizenden ouderen verrast met een diner. Op dinsdag 15 december worden in Van der Valk Hotel Arnhem 121 gasten volledig in de watten gelegd, onder andere door leden van de Ronde Tafel 59 Arnhem, die zich belangeloos inzetten voor dit goede doel.

Naast een mooie avond biedt het kerstdiner ook kans op duurzame contacten tussen oudere buurtgenoten, zodat zij ook na de feestdagen meer aanspraak hebben. Ouderen leggen moeilijk nieuwe contacten. Niet alleen omdat hun gezondheid dat vaak niet toelaat, maar ook omdat zij niet de gelegenheid hebben om op plekken te komen waar zij andere ouderen op een leuke manier leren kennen. Dankzij ‘slow daten’ gedurende de avond kunnen ouderen op een gezellige en rustige manier kijken of het klikt en of zij nog eens af willen spreken. De ouderen kunnen contactgegevens uitwisselen, waarna mogelijk langdurige contacten ontstaan. Het Nationaal Ouderenfonds en het Van der Valk concern dragen hiermee bij aan de vergroting van de sociale wereld van eenzame ouderen.  

comments powered by Disqus