Koning opent tentoonstelling SONSBEEK '16: transACTION

28 april 2016

Zijne Majesteit de Koning opent vrijdag 3 juni in Park Sonsbeek in Arnhem de internationale hedendaagse kunsttentoonstelling SONSBEEK ’16: transACTION. Curator van de expositie is het Indonesische collectief ruangrupa, dat kunst en maatschappelijke thema’s vanuit een ruimtelijke en persoonlijke invalshoek benadert.

De tentoonstelling gaat over de dynamiek van de stad. Ruangrupa zet met het thema transACTION de uitwisseling tussen mensen onderling en tussen mensen en hun omgeving centraal. De kunstenaars laten met kleurrijke installaties de uitwisseling tussen kunstenaars, de stad, bewoners en publiek zien. Ruangrupa werd in 2000 in Jakarta opgericht door een groep kunstenaars die zich bezighoudt met het vraagstuk van het gemeenschappelijk recht op de stad.
 
De Koning opent de elfde editie van SONSBEEK. De eerdere edities zijn geopend door Koningin Juliana en Koningin Beatrix.
 

comments powered by Disqus