Valkhofbunker open op zaterdag en zondag in de oneven weken

11 oktober 2016

De Valkhofbunker, die verstopt is onder het uitkijkpunt in het Valkhofpark, is weer permanent open. Dit is enige bunker die nog is overgebleven van de drie bunkers die de Duitse bezetter in 1943 in het Valkhof heeft gebouwd.

De gevechten die hier hebben plaatsgevonden, hebben een belangrijke rol gespeeld tijdens Operation Market Garden. In de bunker kan er gelezen, gehoord en ervaren worden wat de Duitsers, geallieerden en het verzet in het park doormaakten tijdens de bevrijding van Nijmegen. 

De bunker was vorig jaar al enkele malen open, maar is 11 september permanent opengegaan. De bunker is op zaterdag en zondag in de oneven weken geopend tussen 11:00 en 17:00. 

Het doel is om de bunker elk weekend open te stellen voor publiek, maar dat is pas mogelijk zodra er meer vrijwilligers beschikbaar zijn. Ben je geïnteresseerd in de Nijmeegse geschiedenis en wil je graag helpen? Laat dan wat weten via info@valkhofbunker.nl.

Kijk voor meer informatie op: http://www.valkhofbunker.nl/ 

comments powered by Disqus