Van pannenkoekenrestaurant naar kasteel in de herfstvakantie

13 oktober 2016

Een kasteel op een onverwachte plek tegenkomen. Dat kan in de herfstvakantie in een pannenkoekenrestaurant. Geldersch Landschap en Kasteelen organiseert in samenwerking met een aantal pannenkoekenrestaurants een combinatie tussen een pannenkoek en een kasteelbezoek. Tijdens het eten van een pannenkoek in een van de zeven deelnemende restaurants ontvangen kinderen een kastelenpaspoort. Met dit paspoort, een educatieve placemat en een spannende fotowedstrijd worden zij - en hun ouders - geïnspireerd tot kasteelbezoek in de provincie Gelderland.

Kasteelpannenkoek op de kaart
De Gelderse kastelen Doorwerth, Verwolde, Rosendael, Hernen, Zypendaal, Ammersoyen en Cannenburch werken ieder samen met een partnerrestaurant in hun directe omgeving. Samen zetten zij gedurende de herfstvakantie de Kasteelpannenkoek op de kaart. Letterlijk en figuurlijk. 

‘Wij zoeken altijd naar nieuwe manieren van samenwerking, waarbij alle partijen in aanraking komen met nieuwe doelgroepen.’ lichten Nicole Goossen en Kitty Cloo van Geldersch Landschap en Kasteelen toe. ‘Museum- en kasteelbezoek is tegenwoordig méér dan mensen die een kaartje kopen en naar jou toe komen. Het mag allemaal wat verrassender en laagdrempeliger.’

Kijk voor een volledig overzicht van deelnemende kastelen en restaurants op www.museummenu.nl.

Museummenu
Het Museummenu is onderdeel van het project ‘Museum komt naar je toe!’ ontstaan uit het Programma Cultuur en Erfgoed van de provincie Gelderland: Gelderland Cultuurprovincie! Doel van dit project (een initiatief van Prima Donna communicatieregisseurs) is om mensen in aanraking te laten komen met de verschillende musea die de provincie Gelderland rijk is. In plaats van bezoekers naar het museum te trekken zoekt het museum (potentiële) bezoekers op. Meer informatie over dit project is te vinden via www.museummenu.nl en https://hetmuseumkomtnaarjetoe.wordpress.com/

comments powered by Disqus